RAZGOVOR S MARTOM CEKOVIĆ, NOVOM UČITELJICOM RAZREDNE NASTAVE U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Damir Matošević, Katija Kolarec, 9. 11. 2022.

O učiteljskom pozivu, kako se osjeća u našoj školi i o slobodnome vremenu učitelja općenito razgovarali smo s novom učiteljicom razredne nastave u našoj školi, Martom Ceković.

O TOME KAKO JE POSTALA UČITELJICOM

Koju ste srednju školu pohađali i zašto ste odabrali baš tu školu?

Pohađala sam ekonomsku školu u Velikoj Gorici jer sam htjela imati konkretno zanimanje po završetku obrazovanja. Paralelno s ekonomskom školom maturirala sam i u Umjetničkoj školi Franje Lučića, teorijski smjer jer je i glazba, kao i učiteljski poziv, oduvijek bila moja velika ljubav.

Kako ste se odlučili postati učiteljicom i zašto ste odabrali to zvanje?

Iako kao šestogodišnjakinja nisam voljela školu i stalno sam govorila kako ne želim ići u školu, ljubav prema školi ipak se rodila zbog moje prve učiteljice Evice. Već sam u razrednoj nastavi znala da i ja želim biti učiteljica. U pitanje nije dolazilo nijedno drugo zvanje.

Jeste li htjeli postati nešto drugo osim učiteljice?
Nisam razmišljala ni o čemu drugom osim biti učiteljica.

KAKO JE RADITI KAO UČITELJICA?

Kakav je osjećaj stajati u razredu pred tolikim brojem učenika?

Biti pred učenicima je nešto što mi je prirodno i što volim.

Jeste li imali trenutaka kada ste osjetili da Vam je teško biti učiteljica?

Biti učiteljica nije teško kada je to velika ljubav. Tako da zasada takve trenutke nisam imala.

Možete li izdvojiti neki trenutak iz svojeg posla koji Vas je najviše dirnuo ili razveselio?

Takvih trenutaka ima uvijek i na svakodnevnoj bazi. Učenici su ti koji svaki dan mogu popraviti ili uljepšati.

Imate li nekog uzora u svojem poslu?

Mogu reći kako je moja prva učiteljica moj veliki uzor zbog koje sam i odabrala biti učiteljica. Tu su svakako još i učiteljice s kojima sam dosada radila koje su me u mojim počecima mentorirale, vodile i pomagale mi na čemu sam im beskrajno zahvalna.

UČITELJI I SLOBODNO VRIJEME

Imate li neki hobi koji volite raditi u slobodno vrijeme?

Uz dvogodišnjaka i sedmogodišnjakinju ne mogu se pohvaliti s puno slobodnog vremena, ali svakako moram reći kako obožavam cvijeće, brinuti se o okućnici, travnjaku. To je ono što me opušta i što volim raditi. Obožavam šetati i biti vani.

Uspijete li kombinirati posao i slobodno vrijeme?

Uz dobru organizaciju i podršku obitelji to se svakako uspije.

BRZOPOTEZNA PITANJA

Omiljeno jelo: juha.

Omiljena knjiga: Ne mogu se odlučiti.

Omiljeni film: Titanic

Omiljeni predmet(i): priroda i likovni

Nekoliko riječi za kraj

Najveće postignuće je da budete ono što jeste u svijetu koji stalno pokušava od vas napraviti ono što niste. Ustrajte u svemu što radite u životu i slijedite svoje snove.

Učiteljicu Martu intervjuirala i intervju napisala učenica Katija Kolarec zajedno s voditeljem Novinarske skupine, profesorom Damirom Matoševićem.

« Svibanj 2024 »

> Upoznajmo novog profesora/novu profesoricu