Dobro došli na mrežne stranice

Knjižnice OŠ Slavko Kolar Kravarsko!

VESELIMO SE SVAKOM NAŠEM SUSRETU!

RADNO VRIJEME

PONEDJELJAK: 9.00 - 15.00

UTORAK: 11.00 - 17.00

SRIJEDA: 7.00 - 13.00

ČETVRTAK: 11.00 - 17.00

PETAK: 7.00 - 13.00

D I G I T A L N I    P R O S T O R     K NJ I Ž N I C E

Pretražite e-katalog školske knjižnice, pronađite potrebne knjige i izvore, a za detaljnije informacije obratite se školskoj knjižničarki.

Čitam lakše!

Knjižnica OŠ Slavko Kolar jedna je od 150 narodnih i školskih knjižnica uključenih u projekt Čitam Lakše!  Riječ je o projektu NSK koji nudi digitalne sadržaje dostupne u formatu laganom za čitanje u Digitalnoj zbirci NSK i u aplikaciji Lexie. Za naše učenike pristup sadržajima je besplatan. Za ulaz na stranicu kliknite ovdje, a za pristupnu lozinku obratite se školskoj knjižničarki. Nakon dobivanje lozinke, savjetujemo preuzimanje aplikacije na svoj pametni telefon, laptop ili tablet.

Suradnja s Hrvatskom knjižnicom za slijepe

Za dio naših učenika osigurali smo pristup Digitalnoj zbirci HKZS-a koja obuhvaća i elektroničke knjige sa značajkama pristupačnosti i zvučne knjige. Pristup je besplatan i namijenjen je isključivo za učenike s teškoćama u čitanju standardnog tiska. Katalogu knjižnice HKZS pristupite ovdje, a digitalnoj knjižnici sa zvučnim knjigama ovdje. Pristupnu lozinku za korištenje možete dobiti od školske knjižničarke.