« Lipanj 2017 »

Nacionalni projekt „Čitamo mi, u obitelji svi“ ide dalje!

Nacionalni projekt „Čitamo mi, u obitelji svi“ koji organizira i potiče Hrvatska mreža školskih knjižničara, zaživio je i ove školske godine u našoj školi. Svrha ovog projekta je poticanje čitanja kod učenika nižih razreda, obnova fonda školske knjižnice i promicanje čitanja kao važne sastavnice cjeloživotnog učenja...

Dragi naši učenici, roditelji, učitelji,

I svi drugi koji rado zavirite na web stranice naše škole!

Lijepi dojmovi i pozitivna iskustva doprinijeli su da se nastavi s projektom.

Svakog petka će jedan učenik trećeg razreda dobiti knjižnični ruksak s osam knjiga (knjige za djecu, odrasle i zajedničko čitanje djece i odraslih.) Taj ruksak učenik pet dana drži u svojoj obitelji i vraća ga u srijedu! Tijekom tih dana obitelj dnevno odvaja petnaestak minuta  čitajući knjige i družeći se uz knjigu. Naša nakana nije da se moraju knjige pročitati čitave. Jako je važno da čitajući razgovarate o pročitanom s djecom. Zatim upišite dojmove!  Dojmove mogu upisati i učenici i roditelji! Opise boravka knjiga u obitelji učenik može popratiti vlastitom pričom, pjesmom, fotografijom,  crtežom.

Ako vam se neka knjiga jako dopadne,možete je već sada posuditi u gradskoj knjižnici, a u školskoj nakon završetka projekta.

Projekt u našoj školi vodi školska knjižničarka Slava Kvitek, a podupire ravnatelj Nikola Tonković i učiteljice trećeg razreda Nevenka Boršić i Renata Kolarec, učiteljica četvrtog razreda.

Vesela naprtnjača krenula je među učenike početkom drugog polugodišta, nakon zimskog odmora naših učenika.

objavio: Marina Žugaj   datum: 15. 2. 2017.

01 OS Slavka Kolara GPP.za web.pdf

Kurikulum 2016-2017.pdf