RAZGOVOR S LEONOM LEVAROM, NOVIM PROFESOROM TJELESNE I ZDRAVSTVENE KULTURE U OŠ SLAVKA KOLARA

Autor: Administrator , 17. 2. 2022.

Otkuda želja za radom u školi, i to kao profesor tjelesne i zdravstvene kulture? Koliko se sportaši bave sportom? Što se mora raditi kako bi postao uspješan sportaš? Jedu li profesori tjelesne i zdravstvene kulture samo zdravu hranu? O tome smo razgovarali s prof. Leonom Levarom, novim profesorom tjelesne i zdravstvene kulture u OŠ Slavka Kolara.

ŠKOLA, ŠKOLA I OPET ŠKOLA

Koju ste srednju školu pohađali i zašto ste odabrali baš tu školu?

Pohađao sam Gimnaziju Velika Gorica. Gimnaziju sam odabrao iz tog razloga što sam znao da ću poslije toga ići na fakultet te sam mislio da je to dobar temelj za fakultet, a i zato što sam iz Velike Gorice.

Kada ste se odlučili postati profesorom tjelesne i zdravstvene kulture i zašto ste baš odabrali to zvanje?

Tu sam odluku donio u trećem razredu srednje škole kada sam intenzivno razmišljao o tome koji ću studij pohađati, a i cijeli sam život u sportu i to je nešto što najviše volim raditi.

Jeste li htjeli postati nešto drugo osim profesora tjelesne i zdravstvene kulture?

U osnovnoj sam školi želio postati profesor povijesti jer mi je povijest bila jedan od najdražih predmeta.

SPORTAŠ O SPORTU

Kad ste se počeli baviti sportom i postoji li netko tko Vam je usadio ljubav prema sportu?

Sportom sam se počeo baviti od malih nogu, čak od treće ili četvrte godine. Konkretno, tenisom sam se počeo baviti sa šest godina, a ljubav prema sportu su mi usadili roditelji i stariji brat.

Koji ste sport trenirali i kako ste se baš opredijelili za taj sport?

Trenirao sam tenis, a glavni „krivac“ za to bio je moj stariji brat.

Koliko vremena provodite trenirajući?

Prosječno dva sata dnevno.

Tko Vam je uzor u sportu i zašto?

Ima ih puno, svaki sportaš može biti uzorom, ali definitivno jedan od najvećih uzora je Dražen Petrović po predanosti sportu, radu i disciplini.

Koji su Vaši savjeti kako postati dobar i kvalitetan sportaš?

Svakako bi glavni savjet bio rad, rad i samo rad, odnosno najbitnije je ne odustajati u sportu, ali i u životu općenito.

IMA LI SPORTAŠ SLOBODNOGA VREMENA?

Imate li neki hobi koji volite raditi u slobodno vrijeme?

Pa volim gledati filmove i otići na neki pub kviz.

Uspijete li kombinirati posao, treninge i slobodno vrijeme?

Pa nekako uspijevam. 😊

NEKOLIKO BRZOPOTEZNIH PITANJA:

Omiljeno jelo? Lazanje.

Omiljena knjiga? Biblija.

Omiljeni film? Brzi i žestoki.

NEKOLIKO RIJEČI ZA KRAJ?

Treba uvijek ustrajati u onome što radimo u životu, slijediti svoje snove i nikada odustati ni od čega. Ne kaže se bez razloga da je samo nebo granica.

Profesora intervjuirala i intervju napisala učenica petog razreda Lara Domitrović uz pomoć voditelja novinarske grupe, prof. Damira Matoševića.

> Upoznajmo novog profesora/novu profesoricu