RAZGOVORI S UČENIKOM/UČENICOM MJESECA

RAZGOVOR S UČENIKOM MJESECA I UČENIKOM GENERACIJE, BIVŠIM OSMAŠEM DAVIDOM JUVANOM

Autor: Damir Matošević, 2. 10. 2023.

Kako je to biti učenik mjeseca? Kako uspješno učiti? Što činiti u budućnosti? O tome smo razgovarali s bivšim osmašem Davidom Juvanom, učenikom mjeseca u veljači i učenikom generacije.

1. O NAGRADI ZA UČENIKA MJESECA I UČENIKA GENERACIJE

Kako se osjećaš kao učenik mjeseca i kao učenik generacije?

Kao učenik mjeseca i generacije osjećam se ponosno i čast mi je što sam izabran.

Što misliš zašto si odabran za učenika mjeseca?

Zato što je došao abecedni red na mene haha.

2. UČENJE JE (M)UČENJE

Koji ti je omiljeni predmet i zašto?

Pa svi su mi predmeti podjednako dragi, neki zbog profesora, a neki zbog samog predmeta. Najdraži su mi predmeti: povijest, geografija, strani jezici i naravno tjelesni.

Sada si već u srednjoj školi. Možeš li ukratko opisati kako ti je u srednjoj školi u odnosu na osnovnu školu?

Srednja škola veliki je korak u životu kako sa strane učenja i predmeta tako i sa strane društvenoga života. Zasad bih mogao dati ocjenu 8/10.

Možeš li nam otkriti kako ti učiš?

Najbolje uz bič i batinu 😉. Jednostavno ako te nešto zanima, onda imaš volje i za učenjem, ali ja sam zapravo najviše naučio na satu.

Osjećaš li ikad stres pri učenju?

Naravno da osjećaš stres pri učenju jer kada nešto želiš postići uvijek misliš da nećeš uspjeti, ali zapravo samo treba biti uporan.

3. TVOJE SLOBODNO VRIJEME

Što voliš raditi u slobodno vrijeme?

U slobodno vrijeme bavim se igranjem igrica, školom i treninzima.

4. AUTI I SPORT, A KAKO DRUGAČIJE KAD SU DEČKI U PITANJU.

Čuli smo da si veliki ljubitelj automobila. Koje bi automobile izdvojio?

Od komercijalnih Toyota (ne znam otkud mi to stvarno). 😉 Od egzotičnih: Koenigsegg Ove 1, Ferrari 812, Mclaren F1 GTR, reli vozilo Toyota Yaris GR, Lancia Delta S1, Audi Quattro S1.

Znamo da treniraš taekwondo. Koliko ga dugo treniraš i kojim se uspjesima možeš pohvaliti?

Taekwondo treniram jubilarnih deset godina i imam već desetak medalja srebrnoga sjaja.

Koliko ti je sport važan u životu?

Sport mi je jako važan u životu. Znate kako se kaže: „U zdravom tijelu zdrav duh.“

BRZOPOTEZNA PITANJA:

Omiljeno jelo? Ne znam, nisam izbirljiv.

Omiljeni sport? Odbojka.

Omiljeni film? Vlak u snijegu.

Učenika intervjuirali i intervju napisali Katija Kolarec i Gabrijel Zaograc, članovi Novinarske skupine, uz pomoć njihova voditelja, profesora Damira Matoševića.

> Učenik mjeseca