Dabar - NOVO

Autor: Vesna Cundeković, 20. 11. 2019.

Svi učenici koji su sudjelovali na natjecanju Dabar trebaju ispuniti anketu do
24. 11. 2019. kako bi dobili potvrdu o sudjelovanju.

Poveznica na anketu nalazi se u sustavu mooc.carnet.hr.

Ove će se godine natjecanje Dabar održavati na sustavu mooc.carnet.hr

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičaraVisokog učilišta AlgebraCARNET-a i Ministarstva obrazovanja i znanosti.

Kako bi se privikli na malo drugačije sučelje, preselili smo PseudoDabar na https://mooc.carnet.hr/course/view.php?id=2597

Preporučeni preglednik za rješavanje testova je Google Chrome.

PseudoDabar je pripremni kolegij za učenike svih razreda osnovne i srednje škole.

Pozivamo sve zainteresirane učenike da se uključe u PseudoDabar i rješavanjem pripremnih testova pripreme se za natjecanje.

U PseudoDabru dostupni su zadaci s prethodnih natjecanja.

Cilj PseudoDabra je pripremiti učenike za natjecanje, upoznati ih s načinom rješavanja testova i tipovima zadataka. Svi učenici mogu rješavati sve testove neograničeni broj puta. Za rješavanje testa, prvo se morate upisati u ovaj kolegij putem AAI ideniteta.

Dobro nam došli osmijeh

A čeka vas i nova PseudoDabar značka osmijeh

Preuzeto s: https://mooc.carnet.hr/course/view.php?id=2597