« Prosinac 2017 »

POSJET VELEPOSLANSTVU SAD-a

Učenici sedmih i osmih razreda naše škole, u pratnji svojih učitelja engleskog jezika Jelene Hećimović Rak i Siniše Vuksana, te pedagoginje Ive Kovačević, su 3. listopada 2017. sudjelovali na terenskoj nastavi iz engleskog jezika (i građanskog odgoja), tijekom koje su posjetili Veleposlanstvo SAD-a i upoznali se s ustrojstvom i načinom rada samog Veleposlanstva.

Na samom dolasku dočekala nas je gospođa Marica Bahlen, direktorica informacijskog centra Veleposlanstva, koja nas je upoznala s načinom funkcioniranja Veleposlanstva. Osim toga gospođa Bahlen nam je i rekla nešto više o povijesti američke diplomatske misije u Hrvatskoj.

Imali smo čast da nas tijekom našeg posjeta primi i razgovara s nama zamjenik voditelja Misije Douglas Jones, koji je s učenicima podijelio svoje dojmove o Hrvatskoj i načinu života ovdje, ističući sve pozitivne strane naše prelijepe domovine. Također, gospodin Jones je nekoliko puta istaknuo kako SAD u Hrvatskoj vidi velikog prijatelja i saveznika.

Nakon zamjenika voditelja misije, svoja razmišljanja o američkom načinu života, ali i o načinu životu djelatnika Veleposlanstva s nama je podijelila Kimberly koja nas je u razgovor uvela kroz Bingo.

Vjerojatno jedan od najzanimljivijih i najiščekivanijih dijelova našeg posjeta bio je i razgovor sa američkim marincem, tijekom kojeg su mu učenici postavljali pitanja kako o profesionalnom, tako i o privatnom životu. Marinac je tom prigodom na nekoliko učenika demonstrirao privođenje problematične osobe, tako da su neki od učenika po prvi (a nadamo se i zadnji) put završili u lisicama.

Uslijedio je razgovor sa Srećkom, odgovornom osobom za održavanje cijele zgrade, tijekom kojeg smo dobili mnoštvo zanimljivih informacija o načinu održavanja i funkcioniranja zgrade veleposlanstva.

Posjet Veleposlanstvu bio je izuzetno zanimljiv i poučan, te smo se s pozitivnim dojmovima, kao i željom za ponovnim povratkom na „američko tlo“ vratili u školu.

Ovim putem se još jednom zahvaljujemo gospođi Bahlen i ostalim djelatnicima Veleposlanstva na gostoprimstvu, te ih pozivamo da nas posjete u našem malom, ali predivnom Kravarskom.

Fotografije s terenske nastave možete pogledati u fotogaleriji.

Za više informacija o Veleposlanstvu SAD-a možete posjetiti:

objavio: Siniša Vuksan   datum: 3. 10. 2017.

JELOVNIK ZA MATIČNU ŠKOLU I PODRUČNE ŠKOLE

18.12. – 22.12.2017.

Ponedjeljak - pecivo, salama (tirolska), cedevita

Utorak  - hrenovka u pecivu, cedevita